Kriochirurgia

Na czym polega kriochirurgia?

To nic innego jak zamrażanie, a bardziej naukowo - kriodestrukcja tkanek.

W naszym gabinecie wykorzystujemy aparat renomowanej i znanej na rynku firmy KRIOPOL (model K-20) na ciekły azot. Po zabiegu martwica tkanek następuje szybko, a proces gojenia trwa do kilku tygodni. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, a efekty estetyczne są doskonałe. Zestaw krioaplikatorów pozwala na precyzyjne dobranie do obszaru mrożenia.

Jakie zmiany możemy usunąć?

I wiele innych zmian w których tradycyjna chirurgia nie może zostać wykonana lub ze względów estetycznych nie jest zalecana. Do miejsc takich należą okolice odbytu gdzie bliskość mięśnia zwieracza sprawia, że zakres cięcia tradycyjnego jest ograniczony lub miejsc gdzie gojenie może być utrudnione np. okolice stawów.


Jak należy przygotować zwierzę?

Zabiegi metodą kriochirurgii wykonywane są jedynie w znieczuleniu miejscowym. U zwierząt zazwyczaj wystarczy poddanie go premedykacji (tzw. głupi jaś), za wyjątkiem zabiegów wykonywanych w okolicy oczu. Metody znieczulenia dobierane są do każdego pacjenta indywidualnie. Zabieg jest stosunkowo krótki, bezpieczny oraz bezkrwawy.

Efekty zabiegu:

Wysoki procent wyleczeń oraz doskonałe wyniki kosmetyczne powodują, że jest do metoda z wyboru w usuwaniu guzów krawędzi powiek oraz rzęs ekotopowych lub dwurzędowych. Zabieg nie upośledza fizjologicznych funkcji powiek. Powstaje elastyczna i mała blizna. W niewielkim procencie przypadków stwierdza się wznowy. Ponowna kriodestrukcja, zazwyczaj daje trwałe wyleczenie.

Kriochirurgia zwierząt

Facebook